Niezbędna pomoc dla chrześcijan w Iraku i Syrii

czcionka: Aa Aa Aa Aa
Niezbędna pomoc dla chrześcijan w Iraku i Syrii Sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie, a szczególnie na ziemiach zajętych przez radykałów muzułmańskich z Państwa Islamskiego (ISIS/IS) jest coraz gorsza. Słyszymy o morderstwach i gwałtach. Wiemy o ukrzyżowaniach i strasznym losie niewolnic, który spotkał chrześcijanki, oraz małe dziewczynki z rodzin wierzących.

W natłoku tych strasznych wieści można wpaść w gniew na prześladowców, lub obojętność wskutek nieustannie napływających złych wiadomości. Można również przerazić się ogromem zła i przyzwalającą bezczynnością tzw. "wolnego świata”. Jednak nie pozwólmy, aby nienawiść gościła w naszych sercach. Uważajmy też, abyśmy nie zobojętniali na to, co dotyka Kościół Boży. A także, nie dajmy się zastraszyć, gdyż nasz PAN Jezus Chrystus powiedział: „Będziecie zaś słyszeć o wojnach oraz wieści z wojen. Uważajcie, nie bądźcie przerażeni, to musi się stać, ale to jeszcze nie koniec” (Mt 24:6 BPD).

Odrzućmy przerażenie i starajmy się raczej zachować czujność w wierze. Trwajmy w modlitwie. Czytajmy codziennie Pismo Święte. Bądźmy żywymi komórkami Ciała Chrystusa, którym jest JEGO Kościół.

Bądźmy również wytrwali w dziele miłosierdzia wobec świętych. Dzisiaj, naszego braterskiego miłosierdzia potrzebuje ponad 200 tysięcy chrześcijan syryjskich i 100 tysięcy chrześcijan irackich, którzy ze względu na wiarę są uchodźcami. Ich los jest bardzo trudny. Zostali wygnani ze swoich domów. Stracili najbliższych. Mężowie martwią się o żony, a rodzice o córki, które zostały zniewolone przez islamistów. Z ludzkiego punktu widzenia nie ma dla nich żadnej nadziei.

W obozach dla uchodźców, gdzie obecnie żyją, warunki są naprawdę trudne. Nie ma wody, ani prądu. Brakuje podstawowych środków higieny, oraz żywności. W samym Północnym Iraku znajduje się dzisiaj około 100 tys. chrześcijańskich uchodźców. Padają tam ulewne deszcze. Niedługo w nocy temperatury będą spadać nawet do - 10°C. Większość osób żyje w namiotach. Bez naszej pomocy mogą nie przeżyć zimy. Pomimo tych wszystkich braków i trudności: namioty, sale kaplic, dziedzińce świątynne i szkoły są w tej chwili jedynymi miejscami, w jakich mogą przebywać. Teraz, właśnie tam jest ich dom.

Tutaj musimy się pojawić my. Chrześcijanie dla chrześcijan muszą zanieść wiarę, nadzieję i miłość. Wiarę w to, że Bóg jest z nimi w tym trudnym doświadczeniu. Wiarę w to, że miłość braterska jest obecna i czynna w całym Kościele Jezusa Chrystusa. Ufność, że z Bogiem można przetrwać wszystko. Dajmy świadectwo szczerej miłości i zróbmy wszystko, co w naszej mocy, by pomóc przetrwać naszym Braciom, Siostrom i ich dzieciom.

Wierzymy, że dzisiaj dla chrześcijan w Polsce jest czas, by dać świadectwo temu, że poniższe słowa zapisane są głęboko w naszych sercach (a nie tylko na kartach naszych Biblii):

„Po tym rozpoznaliśmy miłość, że On [Chrystus] położył za nas swoją duszę; i my powinniśmy położyć duszę za braci. Jeśli ktoś posiada dobra tego świata, a widzi swojego brata w potrzebie i zamyka przed nim swoje wnętrze, jak może w nim mieszkać miłość Boga? Dzieci, kochajmy nie słowem ani językiem, ale czynem i prawdą. A po tym poznamy, że jesteśmy z prawdy i przekonamy przed Nim nasze serce” (1J 3:16-19 BPD).

Prosimy módlcie się za nimi. Trwajcie w poście. Kto może, niech dołoży finansową cegiełkę do niesionej tam pomocy (szczegóły na: www.opendoors.pl/projekty).

Jeszcze nigdy w całej historii Kościoła, chrześcijanie z Iraku i Syrii nie potrzebowali tak mocno odczuć realności braterskiej miłości i pomocy, tak jak dzisiaj.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak pomóc cierpiącym za wiarę chrześcijanom, na stronie www.opendoors.pl dowiesz się więcej na temat sytuacji chrześcijan w świecie prześladowań.
Open Doors

Wyświetleń: 1965

Najnowsze chrześcijanie na świecie

 • Czas żniwa

  Oprócz całego szaleństwa w krajach arabskich, oprócz fanatyków, zniszczeń i morderstw, jest tutaj również Bóg! On podnosi swój Kościół mocniej niż kiedykolwiek. Radujcie się z... więcej 

 • Ogólnokrajowe modlitwy za morderców

 • Mam nadzieję, że będę potrafił wybaczyć

 • Jak w takiej sytuacji śpiewać pieśni pochwalne?

 • Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół

 • Boko Haram zajmuje Mubi

 • Ratunek dla 16 000 rodzin

 • Dzień modlitwy za Irak

 • Irak, Walka o Mosul

 • Ucieczka z Mosulu